Takım Liderlerimiz

Onur Altürk

Anadolu Efes Türkiye Genel Müdürü

2018’de aramıza katılan Onur, 1 Ocak 2022 itibarıyla Anadolu Efes Türkiye Genel Müdürümüz.

Onur, Konya Fen Lisesi’nden sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümünden mezun oldu. Kariyerine 1998 yılında Turkcell’de Finansal Kiralama ve Satın Alma Uzmanı olarak başlayan Onur, aramıza katılmadan önce Fritolay, PepsiCo’da üst düzey yöneticilik yaptı.

Onur, şirketimizi yarınlara sağlam adımlarla taşıyacak stratejilerin belirlenmesinden, bizim motivasyonu yüksek, ortak tek bir hedefe koşan, güçlü bir takım olmamızdan, işimizi keyifle yapmamızdan, sadece kendi sektörümüzde değil genel hızlı tüketim sektöründe de birçok alanda öncü olmamızdan sorumlu.

Yaptığımız her işe tutku ve vizyon katan Onur, hedeflerimize ulaşmamız için bize yön gösterir. Sahada olmayı seven Onur’un odasının kapısı her daim herkese açıktır. Onunla paylaştığımız her fikri dikkatle dinler ve farklı görüşlere önem verir.

Özel hayatında her fırsatta yeni ülkeler keşfetmeyi seviyor, gittiği ülkenin yerel tatlarını deneyimlemekten de büyük keyif alıyor. Yemek konusunda farklı lezzet arayışı içinde olan Onur, kendisi de yemek yapmaktan ve kendine has reçeteler oluşturmaktan mutluluk duyuyor. Onur’un ayrıca ses sistem ve teknolojilerine de merakı bulunuyor.

Deneyimlerinle ve ortaya koyduğun başarı vizyonunla iyi ki bizimlesin Onur!

Fatih Özdemir

Anadolu Efes Türkiye Satış Direktörü

2017’de aramıza katılan Fatih, Türkiye Satış Direktörümüz.

Ankara Başkent Lisesi’nden sonra Erciyes Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik bölümünden başarıyla mezun oldu.

Anadolu Efes ailesine katılmadan önce, Dyo Boya’da Satış Temsilcisi ve Zincir Marketler Satış Yönetmeni görevi sonrası Türk Tuborg, Carlsberg / Tuborg Pazarlama A.Ş.’de sırasıyla Satış Yönetmeni, Bölge Satış Şefi ve Alan Satış Müdürü görevlerini üstlendi.

Şirketimize 2017’de Bayi ve Distribütör Operasyonları Geliştirme Müdürü olarak başladı ve birçok departmanda aktif olarak görev aldı.

Biracılığı sahada deneyimleyen Fatih, ekibi ile sektörümüze yenilikler katarken satış dünyasının trendlerine ve tüketici odaklı yürütmeye devam ediyor. Şirketimizin pazar payı, ciro gibi temel stratejik göstergelerinin başarıya ulaşması, kanal bazlı stratejilerin hazırlanıp uygulanması ve markalarımızın tüm satış noktalarında bulunmasından sorumlu.

Lisanslı eski futbolcu olan Fatih’in sahadaki rekabet heyecanı futbol sevgisinden, pazarlama dünyasındaki keşfetme merakı da tarih ve psikoloji okumalarından geliyor. Tüm Anadolu Efesliler’de olan doğa sevgisi ve çevreye artı değer katma çabası onda da var.

Keşfetme heyecanın ve merakınla iyi ki varsın Fatih!

Özlem Safkan
Anadolu Efes Türkiye Pazarlama Direktörü

2022’de aramıza katılan Özlem, Anadolu Efes Türkiye Pazarlama Direktörümüz.

Özlem, FMV Ayazağa Işık Lisesi’nden sonra Koç Ünüversitesi Uluslararası İlişkileri Bölümü’nden mezun oldu.

Kariyerine 2007 yılında British American Tobacco’da başlayan Özlem, Tobacco Türkiye’de Kıdemli Marka Uzmanı, Marka Yöneticisi, Araştırma ve İçgörü Müdürü, Tobacco Rusya’da Premium Markalar Müdürü, Tobacco Türkiye ve Kuzey Afrika’da Strateji ve Planlama Müdürü, Markalar Müdürü ve Tobacco Türkiye, Kafkaslar ve Kuzey Afrika’da Pazarlama Direktörü pozisyonlarında görev aldı.

Özlem ekibi ile birlikte pazarlama alanında gerçekleştirdiği çalışmalarda koordinasyonu yürütüyor. Bunun için satış sonuçlarını yakından takip eder, gidişat doğrultusunda yeni stratejiler geliştirir ve şirketimizin yeni pazarlara girmesini sağlar.

İyi ki bizimlesin Özlem!

Burç Kurtoğlu
Anadolu Efes Türkiye Satış Stratejileri Direktörü

2019 yılında aramıza katılan Burç, Anadolu Efes Türkiye Satış Stratejileri Direktörümüz.

Burç, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünden mezun oldu. İş Kariyeri ile birlikte başladığı Boğaziçi Üniversitesi’nde Executive MBA Yüksek Lisans Programı’nı tamamladı.

Kariyerine danışmanlık sektöründe başlayan Burç, yurtiçi ve yurtdışında maliyet ve karlılık üzerine projeler yaptı. Finans, iş geliştirme gibi departmanlarında farklı kademelerde görev yapan Burç aramıza katılmadan önce PepsiCo Türkiye’de sırasıyla ticari harcamalar strateji müdürlüğü ve satış finans müdürlüğü pozisyonlarında görev aldı.

Burç ekip arkadaşları ile satış ekibinin sahada ve sektöründe her zaman bir adım önde olmasını sağlamak amacıyla kanal ve marka bazlı stratejilerden ve ticari yatırım politikalarımızdan sorumlu.

Doğa ve hayvansever olan Burç’un Maya adında köpeği ve bir de Neco adına kedisi var. Boş vakitlerinde motosikletiyle yurt dışı seyahatleri ve kamp rotaları yapmayı çok seviyor. Sporun her türlüsüne tutkulu ama futbola bir başka!

Tüm yeteneklerinle iyi ki varsın Burç!

Koray Anar

Anadolu Efes Türkiye Teknik Direktörü

2005’te aramıza katılan Koray, Anadolu Efes Teknik Direktörümüz.

Koray, Atakent Lisesi’nden sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Ardından Ege Üniversitesi Uluslararası Bilgisayar Enstitüsü’nde Bilgi Teknolojileri üzerine yüksek lisans yaptı. Türkiye’nin iki bira hakeminden biri olan Koray, dünyanın önde gelen bira akademilerinden VLB Biracılık Enstitüsü’nde Bira Üretim Uzmanlığı eğitimini tamamladı.

Anadolu Efes ailesine katılmadan önce Maksaş Makina’da Makine Mühendisi, Ege Üniversitesi’nde IT Araştırma Görevlisi ve Honeywell’de Satış Destek Mühendisi olarak çalıştı. Şirketimizde de bugüne kadar birçok farklı teknik departmanda görev aldı.

Koray ekibi ile birlikte dünya bira sektöründeki gelişmeleri yakından takip ediyor, yenilikçi ürünler ve inovatif üretim teknolojileri üzerinde çalışıyor. Tüm fabrikalarımızdaki üretim süreçlerinin aynı standartlarda olmasını sağlarken satış sonrası kalite kontrol takiplerini de yapıyor.

Ev biracılığına merakı olan Koray, aynı zamanda eğitimli bir bira degüstatörü. Özel hayatında da yeni tatlar ve lezzetler araştırmak en büyük hobisi. Denize olan tutkusu ile bildiğimiz Koray’ın amatör denizcilik belgesi bulunuyor. Birçok takım liderimiz gibi o da hayvanları çok seviyor. Ponçik ve Zeytin adında iki kedisi var.

Bize sunduğun yeni tatlarla iyi ki varsın Koray!

Selda Susal Saatçi

Grup Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü

2019’da aramıza katılan Selda, Anadolu Efes Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörümüz.

Selda, Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu ve Harvard İşletme Okulu’nda Liderlik Gelişim Programı’nı tamamladı.

25 yıllık profesyonel iş hayatı bulunan Selda, DHL Express, Philip Morris gibi dünyanın önde gelen şirketlerinde kurumsal iletişim alanında üst düzey pozisyonlarda görev aldı. Ayrıca ruhunda girişimcilik olduğunu da belirtelim. Kendisi YeatUp adlı startup’ı kurmuş ve girişimcilik ekosisteminde de yer almıştır.

Selda, ekip arkadaşlarıyla birlikte şirketimizin itibarını en yüksek seviyede tutmak, sosyal sorumluluk projeleri geliştirmek, insan kaynakları ile iş birliği içerisinde iç iletişim çalışmaları yapmak, kriz iletişimini ve basın ilişkilerini yönetmek için çalışıyor.

Kendisi ayrıca şirketimizin kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelerek onlarla sürdürülebilir ilişkiler geliştirir, yasal düzenlemeleri yakından takip eder.

Kahkaha Yogası eğitmeni olan Selda, iyiliğin bulaşıcı olduğuna inanıyor ve birçok sosyal sorumluluk projesinde gönüllü olarak yer alıyor. Selda’nın sokaktan sahiplendiği Püskül ve Efes isimli iki köpeği, Bob ve Kokoş adında da 2 kedisi bulunuyor. Kendisi ayrıca Yerel Hayvan Koruma Görevlisi olarak sokaklarda yaşayan onlarca patili dostumuza bakıyor ve onların yaşam hakkını savunuyor. Bir gezgin olan Selda, ayrıca boş zamanlarında Muay Tai yapıyor. Yeni hobisi piyano için de heyecanlı olduğunu görüyoruz.

Yüksek enerjin ve güler yüzünle iyi ki bizimlesin Selda!

Kerem İşeri

Anadolu Efes Türkiye Mali İşler Direktörü

2018’de aramıza katılan Kerem, Anadolu Efes Mali İşler Direktörümüz.

Kerem, Saint Joseph Lisesi’nden sonra Marmara Üniversitesi Siyasi ve İdari Bilimler Fakültesi, Fransızca Kamu Yönetimi/Ekonomi bölümünden mezun oldu ve ardından Weatherhead School of Management, Case Western Reserve University’de MBA yaptı.

Kerem, kariyerine 1996 yılında Arthur Andersen’da başladı. Ardından Garanti Yatırım, İDAŞ, Tansaş, Carrefour gibi firmalarda yöneticilik yaptı. Şirketimize gelmeden önce de Doluca ve Café Nero’da CFO olarak çalıştı.

Kerem ekibiyle birlikte şirketimizin mali işlemlerinin ve muhasebe süreçlerinin yönetiminden sorumlu. Tüm departmanların finansal karar süreçlerinde aktif rol oynayan Kerem, yeni yatırım ve inovasyon süreçleriyle ile ilgili fizibilite çalışmaları yaparak şirket yatırımlarımızın kârlı, doğru ve ölçülebilir olması için de çalışıyor.

Özel hayatında kayak yapmaktan büyük keyif alan Kerem, aynı zamanda aktif olarak turnuvalara katılan iyi bir tenisçi. Bambi adında bir köpeği var. Koyu bir Beşiktaş taraftarı olarak, takımının maçlarını kaçırmıyor.

Farklı yönlerinle iyi ki bizimlesin Kerem!

Emre Kavukçuoğlu

Anadolu Efes Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü

2006’da aramıza katılan Emre, Anadolu Efes İnsan Kaynakları Direktörümüz.

Emre, Saint Michel Fransız Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun oldu. Ardından İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü’nde Finans Yönetimi Sertifika Programı’nı tamamladı.

Emre, kariyerine Anadolu Endüstri Holding İnsan Kaynaklarında başladı ve sonra Anadolu Efes ailesine katıldı. Şirketimizde yurtdışı operasyonlar dahil birçok üst düzey pozisyonda görev aldı.

Emre ekibi ile birlikte bir yandan en iyi yeteneklerin şirketimize katılması için çalışıyor, diğer yandan da bizler için eğitim ve gelişim programları düzenliyor. Etkin ve mutlu bir organizasyon yapısı oluşturmak için çalışan Emre, Anadolu Efes’in işveren marka değerini daha da yukarılara taşımak için stratejiler belirleyip uyguluyor.

Özel ilgi alanı House ve Techno müzik olan Emre, profesyonel bir DJ. Birçok etkinlikte çaldığı müziklerle eğlence hayatına renk katıyor. Soundcloud’da da müzik listeleri bulunuyor. Emre aynı zamanda şirketimizin müzik grubu olan Corporate Trio’nun da bir üyesi.

Güler yüzün ve enerjinle iyi ki bizimlesin Emre!

Savaş Öztürk

Anadolu Efes Türkiye Lojistik ve Planlama Direktörü

1997’de aramıza katılan Savaş, Anadolu Efes Planlama ve Lojistik Direktörümüz.

Savaş, Ankara Lisesi ve ardından Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümü’nden mezun oldu.

Anadolu Efes’e girmeden önce Evren Hazır Demir Fabrikası’nda Satış Sorumlusu olarak görev yaptı. Kendisi şirketimizin yurtdışı operasyonlarında da üst düzey görevlerde bulundu.

Savaş, ekibi ile birlikte pazar talebi ve planlamasını etkin şekilde yöneterek müşteri servis seviyesini en üst düzeyde tutmaktan sorumlu. Bunun için pazar talep tahminini yapar, üretim envanter planlama ve tedarikini sağlar. Satın alma süreçlerimizin yönetimi, ihracat operasyonlarımızın lojistik planlaması ve tüm fabrikalardaki depolama ve nakliye operasyonlarının yönetimi de ona emanettir.

Özel hayatında doğa yürüyüşleri yapmaktan hoşlanan Savaş, yeni yerler keşfetmekten de keyif alıyor. Tiyatro oyunlarının sıkı takipçisi olan Savaş, aynı zamanda türkü dinlemeyi ve söylemeyi seviyor.

Deneyimlerin bizim için çok kıymetli, iyi ki bunca yıldır bizimlesin Savaş!