Sosyal etkimizi artırıyoruz.

Topluma yaptığımız yatırımlarla yarattığımız sosyal faydayı geleceğe yatırım olarak görüyoruz. Kültür, sanat ve spora, yerel kalkınma ve kadının güçlenmesine destek veren projelere yatırım yapmaya, tüm paydaşlarımızla iş birliği içinde olmaya ve bu projelerin sosyal etkisini artırmaya devam edeceğiz.

Kültür-Sanat

Anadolu Efes olarak 34 yıldır kültür-sanata kesintisiz destek veriyoruz. Sinemadan tiyatroya, görsel sanatlardan müzik ve tasarıma kadar pek çok değişik alanda sanatı daha erişilebilir kılmayı amaçlıyoruz. Topluma ilham veren, güçlendiren, eğiten ve eğlendiren kültür-sanat yatırımlarını sürdüreceğiz.

Yerel Kalkınma ve Kadının Güçlenmesi

Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri’nin imzacısı şirketlerden biri olarak kadının iş gücüne katılımı ve toplumsal cinsiyet eşitliği konularında farkındalık yaratmayı her zaman amaç ediniyoruz. Bu kapsamda hem yerel kalkınmaya destek olacak hem de kadının toplumda güçlenmesini sağlayacak sosyal fayda projelerine devam edeceğiz.

Sürdürülebilir Tarım ve Çiftçiye Destek

Ham maddelerimizi üreten ve en önemli paydaşlarımızdan biri olan çiftçilere destek verecek ve toprağı korumak üzere sürdürülebilir tarım uygulamalarını yaygınlaştıracağız. Sürdürülebilir tarım uygulamaları konusunda çiftçilerimizin yetkinliklerini her geçen gün geliştirerek hammaddelerimizin yaratıcısı olan toprağa ve çiftçiye olan desteğimizi sürdüreceğiz.

Tüm çiftçilerimizin sürdürülebilir tarım uygulamaları konusunda eğitim alarak bilinçlenmesini sağlayacağız.

Genç Girişimcilere Destek

Hayal ettiğimiz geleceğe ve hedeflerimize ulaşmada inovasyonun gücünden faydalanarak girişimcilik ekosistemini desteklemeye ve gençlerle kol kola çalışarak gençlerimizin hayallerine ortak olmaya devam edeceğiz.

Spor

Kalbimiz potada daha hızlı atıyor. 45 yıldır hep birlikte izlemeye devam ettiğimiz Anadolu Efes Spor Kulübü, birçoğumuzu basketbol ile tanıştırdı ve basketbolu geniş kitlelere sevdirdi.

Kuruluşundan bu yana ilkleri gerçekleştiren Anadolu Efes Spor Kulübü, ülkemize Avrupa şampiyonluğunu kazandıran ilk takım olmakla birlikte 2021 yılında Euroleague Şampiyonluğunu göğüsledi. Mücadele, cesaret, zafer ve heyecan duygularını yaşatan spor yatırım ve faaliyetlerimizi sürdüreceğiz.