Anadolu Efes Gönüllüleri Eskişehir’de Çevreye Duyarsız Kalmadı

Gönüllülerimiz Eskişehir'deydi.

Soğuk bir kış akşamında şehrin içinde uzanıp giden ırmak kıyısında yürüdüğünü hayal et. İşten çıkan kalabalık evin yolunu tutuyor. Havada taptaze bir yağmur kokusu var. Kaşkolun ve montun seni sıcak tutmaya kararlı. O sırada ayağına çarpan bir çöp, sürüklenerek çöp tepelerinin yamacına geliyor. Bütün tadı kaçtı değil mi? Neyse ki Anadolu Efes Gönüllüleri bu çevre sorununa kayıtsız kalmadı.

İlki İstanbul Caddebostan’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle yapılan çöp toplama etkinliğinin ikincisi Eskişehir’de gerçekleştirildi. Anadolu Efes çalışanlarından oluşan gönüllü ekibi, Eskişehir’de Tepebaşı Belediyesi iş birliğiyle bu defa Porsuk Nehri kenarında çöp topladı.

COVID-19 önlemlerinin gevşetilmesiyle ortaya çıkan istenmeyen görüntüler için Anadolu Efes Gönüllüleri farkındalık yaratmak adına kollarını bu defa Eskişehir için sıvadı. Büyük destek gören çevre etkinliğimiz her yaştan insan tarafından alkışlarla karşılandı.

Anadolu Efes Gönüllüleri, bu etkinliklerle toplumumuza sosyal fayda sağlamak ve çevre bilinci kazandırmak amacıyla hareket ediyor. Önce yaşadığın dünyayı sev, dünya da sana karşı boş değil.